Home Page

Governors' Terms of Office

Name

Governor role

Category of Governor

Body who appoints governors

Term of office

Committee on which you serve

Other responsibilities you hold within school

Mr James Doheny

Chair

Co-opted

Governing Body

19/11/2014 to 18/11/2018

Resources

Child Protection Governor

Mr Matt Hogg

Joint Vice Chair

Co-opted

Governing Body

19/11/2014 to 18/11/2018

Learning & Achievement

Chair of L&A Committee

Ms Lisa Chen   Co-opted Governing Body   Resources  

Ms Michelle Tillman

 

Parent Governor

Elected by parents

Ended on 06/07/2015

Learning & Achievement

 

Ms C Goulden

 

Staff Governor

Elected by staff

01/09/2015

to

31/08/2019

Resources

 

Mr Chris Jacobs

 

Associate

Governing Body

 

Learning & Achievement

 

 

Mrs Sue Hayward

Headteacher

 

Ex-Officio

01/09/2003 to Ex-Officio

 

 

Ms Amanda Bates

 

 

Observer

 

 

 

Mr Lee Duffy

 

 

Observer