Home Page

Who's Who

Staffing - 2018-19
 

         Headteacher: Mrs Sue Hayward    

Deputy Headteacher: Ms Amanda Bates   

                  Deputy Headteacher: Ms Victoria Hall (Inclusion/SENCO) 

Assistant Headteacher : Ms Angela Alder       
 

Nursery

Jane Llewellyn

Nisreene Akhrif (EYE)

Chris Carpenter (EYE)

Veronica Binfor

Juliet Pommells

Reception

Dawid Szot

Tara Boland (EYE)

Mala Soni

Year 1

Kodzo Williams

Anya Jarmson

Pauline Sheehan

Fatima Boukhari

Year 2

Serena Holder

Angela Alder

Tina Tyler

Juliet Pommells

Year 3 Camilla Patterson

Gina Buchanan-Bates

Dolly Rosales

Year 4

Andrea Thompson

Claire Cook

Nydia Fritsche

Chevonne Bennett

Jonathan Nathaniel

Juliet Pommells

Year 5

Irene Kosmidis

Olivia Brook-Alfa

Hina Raval

Year 6

Zoe Haynes

Charlotte Taverner

Angela Mepham

Clare Vermooten

SEN/G&T


Amanda Bates
Victoria Hall (SENCO)
Chloe Grassie

 

 

Tara Boland

Chevonne Bennett
Veronica Binfor
Gina Buchanan-Bates
Tina Tyler
Angela Mepham
Clare Vermooten

Nydia Fritsche

Scott Burgess

Gus Coles

PPA

Gus Coles - PE        
Chris Carpenter

Chloe Grassie

Scott Burgess

Specialist Teachers

Scott Burgess - Music     

Magali Garrett - MFL

Technician/Computing  Rui Pedro Conde Lima 
Meal Supervisors 

     Nydia Fritsche - Senior Midday Meal Supervisor

Veronica Binfor          Fatima Boukharki          

Gina Buchanan-Bate   Hina Raval                    

Angela Bownes           Shona James-Bennett     

Janice Smith              Rita Smith                     

Laky Samatar            Chloe Curran                 

Jonathan Nathaniel     Dolly Rozales

Playcentre

 

 

 

 

 

Breakfast Club

              Deborah Pope - Manager

Anne Morgan                 Angela Bownes

Shona James-Bennett     Pauline Sheehan                       

Pedro Conde Lima          Laky Samatar

Teleika Charles              Timothy Springer            

           

Angela Bownes              Anne Morgan

Gina Buchanan-Bates     Rui Pedro Conde Lima

Family Cafe

Claudia Lloyd

Pauline Sheehan

Welfare Regan Kilpin - Welfare Mentor
Amanda Bates - Attendance Officer
Admin Staff

Tina McQuire - School Business Manager
Janet Smith

Anne Morgan

Claudia Lloyd

Site Staff

Juna Morgan

Abdi Nun (Relief Site Care)

Tim Springer (Relief Site Care)